ביטוח סיעודי

Skip Navigation Linksדף הביתפתרונות ופוליסותביטוח סיעודי

הזכות לחיות בכבוד

בניגוד לשירותי הבריאות הבסיסיים אותם מספקת המדינה, מצב סיעודי אינו מקבל מענה ממוסדות המדינה השונים. כתוצאה מכך החולה הסיעודי ובני משפחתו יכולים למצוא את עצמם נדרשים לתשלומים גבוהים ביותר וכל זאת כדי לאפשר לחולה לחיות את חייו בכבוד.

מדע הרפואה מתקדם ומאפשר לנו תוחלת חיים ארוכה יותר באמצעות תרופות וטיפולים שונים. תוצר הלוואי של התקדמות זו הוא עליה במספר החולים הסיעודיים הדורשים טיפול. בנוסף, גם אנשים צעירים עלולים למצוא את עצמם במצב סיעודי עקב מחלה קשה או תאונה.

מהו מצב סיעודי?

חולה מוגדר כחולה סיעודי כאשר הוא זקוק לעזרה ולהשגחה בפעולות שגרתיות ויום יומיות כגון: להתלבש, להתפשט, לאכול, להתקלח, לשבת, ללכת ועוד. גם מחלות כגון אלצהיימר הגורמות לתשישות נפשית מגודרות כמצבים סיעודיים.
 

החולה באחריות המשפחה

כמו שנאמר כבר, מדינת ישראל אינה לוקחת אחריות על החולים הסיעודיים שאינם דורשים טיפול רפואי, והזכאות לעזרה בטיפול מותנית בעמידה בקריטריונים מחמירים. כתוצאה מכך נופלת האחריות על הטיפול בחולה על כתפי בני משפחת החולה.
טיפול בחולה סיעודי היא יקרה מאוד ויכולה להגיע עד 8,000 ₪ לחודש בטיפול הנעשה בבית החולה, ועד 15,000 ₪ לטיפול במוסד פרטי.

לא להיות לנטל

צוות אפרתי דורון סוכנות ביטוח מודע היטב לחשיבותו של ביטוח סיעודי ויודע לבצע התאמה מדויקת של הכיסוי הביטוחי למבוטח. כמו כן בעת הצורך מחלקת התביעות המתקדמת של הסוכנות תעמוד לצד המבוטח ובני משפחתו ותסייע להם לקבל את מלוא הכיסוי לטיפול הסיעודי הרצוי, בהתאם לתנאי הפוליסה.